Lekcja historii na sopockiej plaży

Folder spektaklu Jacek Kaczmarski Lekcja historii

Spektakl muzyczny pt. Jacek Kaczmarski – lekcja historii, który miał swoją premierę 22 listopada 2014 w Teatrze Ateneum im. Stefana Jaracza i wszedł na stałe do repertuaru tej warszawskiej sceny, zostanie zagrany w ramach tegorocznego 22. Lata Teatralnego w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie.

Terminy:

• 13 lipca, godz. 19.30,
  • 14 lipca, godz. 18.00, 20.00,
  • 15 lipca, godz. 18.00, 20.00.

Zamiarem twórców jest pokazanie i „zagranie” tekstów komentujących malarstwo, którym fascynował się Jacek Kaczmarski. Reżyser Jacek Bończyk łączy formę muzyczną opartą na mądrych, poetyckich tekstach Kaczmarskiego z projekcją multimedialną dzieł sztuki, które stanowiły inspirację dla twórczości artysty. Spektakl jest rodzajem wernisażu, który scala ideę pokazu malarstwa z formą muzyczno-choreograficzną.

Reżyser, Jacek Bończyk, wraz z aktorami – Julią Konarską, Wojciechem Brzezińskim oraz Wojciechem Michalakiem wykonują pieśni barda komentujące kilkanaście słynnych dzieł malarskich. W trakcie spektaklu można wysłuchać ciekawych narracji Piotra Fronczewskiego.

Znakomite aranżacje muzyczne to zasługa Fabiana Włodarka, któremu podczas widowiska towarzyszy Paweł Stankiewicz.

Zobacz: www.youtube.com/watch?v=1LHKu9cpJqI.

Więcej informacji na www.teatratelier.sopot.pl/.

dodano: lipiec 2015