Zaproszenie na VI Festiwal „Nadzieja”

Fundacja im. Jacka Kaczmarskiego – organizator Festiwalu Pio­senki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja” – pragnie zakomunikować, że do 10 czerwca 2009 roku wykonawcy chcący wziąć udział w konkursie głównym VI edycji Festiwalu.

dodano: maj 2009

To moja droga. Biografia Jacka Kaczmarskiego

Pierwsza biografia poety i barda opozycji, przygotowana z okazji 5. rocznicy jego śmier­ci.

„O aniołach innym razem” – koncert dla Jacka Kaczmarskiego w rocznicę śmierci

Gdańsk – Centrum św. Jana, 17 kwietnia 2009. Koncert organizują Nadbałtyckie Centrum Kultury oraz Miasto Gdańsk. Piosenki Jacka Kaczmarskiego wykonają jego sceniczni przy­jaciele.

dodano: marzec 2009

Najnowsze wieści z „Rytmów”

Dobiegł końca IV Ogólnopolski Przegląd Twórczości Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Rytmy nieskończoności”. A oto i laureaci!

Szukamy stajenki

Szukamy Stajenki to zbiór oryginalnych kolęd i pastorałek autorstwa Jacka Kacz­mar­skie­go do muzyki Zbigniewa Łapińskiego, które dotychczas nie doczekały się nagrania studyjnego.

dodano: grudzień 2008

Raj w sprzedaży

Ukazała się płyta Raj w wykonaniu Jacek Bończyk – śpiew, gitara, Mirek Czyżykiewicz — śpiew, gitara, Hadrian Filip Tabęcki – fortepian.

„Rytmy nieskończoności”

Przedstawiamy regulamin konkursu „Rytmy nieskończoności”

Regulamin konkursu Rytmy nieskończoności 2009.

Scena to dziwna… 1980-2001

Jacek Kaczmarski nazywany bywa „bar­dem Solidarności”. Nic jednak nie dowiodło tak jednoznacznie niewłaściwości tego okreś­lenia, ponadczasowości i uniwersalności jego utworów oraz zawartych w nich spostrzeżeń, jak niemalejąca liczba miłośników – przede wszystkim ludzi młodych

dodano: październik 2008

Stacja Osowa w TVP Kultura

2 listopada br. o godzinie 14.30 zostanie wyemitowany film do­ku­men­tal­ny pt. Stacja Osowa – scenariusz i realizacja: Paweł Zbierski.

Krzyż na grobie

W maju 2008 roku na grobie Jacka pojawił się krzyż.

dodano: wrzesień 2008

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15