Wojna postu z karnawa³em, Gdañsk 1992 r.

Joanna Pruszyñska (1974) – gdañszczanka z urodzenia i wyboru, absolwentka Topolówki oraz Uniwersytetu Gdañskiego. Z wykszta³cenia polonistka i psycholog, pracowa³a tak¿e jako scenarzysta i realizator filmów dokumentalnych, copywriter oraz fotograf. Ta ostatnia pasja trwa ju¿ blisko 25 lat – od pierwszych zdjêæ robionych legendarnym Ami 66, przez kilkanaœcie lat intensywnego u¿ywania ma³oobrazkowej lustrzanki Praktica LTL3, po wspó³czesne zdjêcia robione kilkoma aparatami cyfrowymi. Fotografuje g³ównie koncerty i inne wydarzenia kulturalne, od 1998 r. dokumentuje Castle Party – jeden z najwiêkszych europejskich festiwali muzyki Dark Independent. Wspó³pracuje z kilkoma portalami internetowymi, jej zdjêcia by³y wykorzystywane tak¿e w prasie, na ok³adkach p³yt, w materia³ach multimedialnych DVD oraz na plakatach i w przewodnikach turystycznych. Posiada cenne archiwum zdjêæ czo³owych postaci polskiej sceny rockowej lat 90. – zostan¹ one wkrótce wykorzystane w najnowszej ksi¹¿ce Paw³a "Konja" Konna-ka.