Fundacja im. Jacka Kaczmarskiego

Festiwal Piosenki Poetyckiej Nadzieja

Obrazy Jacka Kaczmarskiego

Rysunek został wykonany szminką przez Jacka Kaczmarskiego podczas jego pobytu wraz z Alicją Delgas w Prowansji w hotelu Relais Sainte-Victoire położonym w pobliżu miejscowości Aix-en-Provence w dniu 23 stycznia 2002. Rysunek przedstawia właścicielkę tamtejszej restauracji.

Rysunek pt. "St. Maries de la Mer Zimą" został wykonany przez Jacka Kaczmarskiego tuszem podczas jego pobytu wraz z Alicją Delgas w Prowansji w Relais Sainte-Victoire położonym w pobliżu miejscowości Aix-en-Provence w dniu 23 stycznia 2002. Rysunek przedstawia uliczkę w ulubionej przez artystę miejscowości Saintes-Maries-de-la-Mer w Camargue na południu Francji. To urokliwe miasteczko zostało uwiecznione również przez Vincenta van Gogha.

Rysunek pt. "Tędy, Miła" został wykonany przez Jacka Kaczmarskiego tuszem podczas jego pobytu wraz z Alicją Delgas w Prowansji w Relais Sainte-Victoire położonym w pobliżu miejscowości Aix-en-Provence w dniu 23 stycznia 2002. Rysunek przedstawia typowy prowansalski pejzaż okolicy góry Mont Sainte-Victoire, którą często malował mieszkający niegdyś w pobliżu Paul Cézanne.

© Grabi 2007