Koncert „Ilu nas w ciszy”

10 kwietnia 2015 r. w Toruniu odbył się X koncert towarzyski poświęcony twórczości Jacka Kaczmarskiego „Ilu nas w ciszy”.

dodano: marzec 2015

Sprawozdanie ze Święta Wolności na Pomorzu 4-6 czerwca

W ramach oficjalnych obchodów 10. rocznicy śmierci Jacka Kaczmarskiego oraz 25. rocznicy I wolnych wyborów w dniach 4-6 czerwca 2014 roku odbył się w Gdańsku cykl wydarzeń pod hasłem „Święto Wolności”.

dodano: lipiec 2014

XI Festiwal „Nadzieja”, czyli program, konkurs i noclegi

Zapraszamy wszystkich mi­łośników twórczości Jacka Kaczmarskiego na XI edycję naszego festiwalu, która odbędzie się w dniach 25–26 lipca 2014.

lipiec 2014

Jacek Kaczmarski – koncert w 10. rocznicę śmierci

Zapraszamy na niezwykłe wydarzenie kulturalne „Jacek Kaczmarski – koncert w 10. rocznicę śmierci”, który odbędzie się w Berlinie z udziałem laureatów Nagrody Polonii wręczanej na Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja” w Kołobrzegu oraz Kwartetu ProForma.

Koncert „25 lat później”, Teatr Ateneum

8 czerwca o godzinie 17:00 i 20:00 w Teatrze Ateneum w Warszawie odbędzie się koncert „25 lat później”.

Jacek Kaczmarski in memoriam

10 kwietnia 2014 roku minęła 10. rocznica śmierci wybitnego poety i barda, znakomitego artysty – Jacka Kaczmarskiego. Agencja Muzyczna Polskiego Radia przy współpracy z Fundacją im. Jacka Kaczmarskiego przygotowałaz tej okazji dwupłytowy album zawierający najbardziej znane piosenki w jego wykonaniu.

4–6 czerwca – Święto Wolności na Pomorzu

W ramach oficjalnych obchodów 10. rocznicy śmierci Jacka Kaczmarskiego oraz 25. rocznicy pierwszych wolnych wyborów w dniach 4–6 czerwca 2014 roku odbędzie się w Gdańsku cykl wydarzeń pod hasłem „Święto Wolności”.

Gość NZS: Spotkanie ze Zbigniewem Łapińskim

28 maja 2014o godzinie 18:30 na Uniwersytecie Warszawskim, NZS UW będzie miało zaszczyt gościć wyjątkową postać muzyki – Zbigniewa Łapińskiego. Jest to jedenz trzech mentorów polskiego odrodzenia lat 80. i 90., trzeci i ostatni bard wielkiego trio Kaczmarsk-Gintrowski-Łapiński.

Omówienie książki Mimochodem. Rozmowy o Jacku Kaczmarskim pióra A. Kasperka

Prezentujemy omówienie książki autorstwa Katarzyny Walentynowicz Mimochodem. Rozmowyo Jacku Kaczmarskim pióra Andrzeja Kasperka – nauczyciela, pisarza, doktoranta FSD na Uniwersytecie Gdańskim (temat pracy: Sztuka ekfrazy w poezji Jacka Kaczmarskiego), w roku 2013 wydał zbiór esejów pt. Galeria Jacka Kaczmarskiego. Skrzydło wschodnie.

Mimochodem na Targach Książki w Warszawie

Wydawnictwo Bellona zaprasza na spotkanie z Katarzyną Walentynowicz, autorką książki Mimochodem. Rozmowy o Jacku Kaczmarskim.

Relacja ze spotkania z Katarzyną Walentynowicz

9 kwietnia 2014 roku o godz. 17:30 w księgarni „Świat Książki” w Warszawie przy Alei Solidarności 119/125 odbyła się promocja najnowszej publikacji, poświęconej życiu i twórczości Jacka Kaczmarskiego, autorstwa Katarzyny Walentynowicz pt. Mimo­cho­dem. Rozmowyo Jacku Kaczmarskim.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15