Fundacja im. Jacka Kaczmarskiego

Festiwal Piosenki Poetyckiej Nadzieja

Kaczmarski Encore Festival

Encore 2023

Zapraszamy na V edycję Kaczmarski Encore Festival!

Koncert odbędzie się 17 września 2023 o godz. 18 w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza przy ul. Bema 26 w Gdyni.

W foyer Teatru Miejskiego od godz. 17 będzie można zwiedzić wystawę fotografii, portretów oraz pamiątek z archiwum Fundacji im. Jacka Kaczmarskiego dotyczących twórczości i życia Artysty. "Galeria sztuki – Kaczmarski" to koncert utworów Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni.

 więcej… 

dodano: wrzesień 2023

Kaczmarski Encore Festival

Encore 2022

Przy okazji 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce pragniemy uhonorować twórczość Jacka Kaczmarskiego, który ostanie lata życia spędził w Gdańsku i równo 20 lat temu – 13 grudnia 2001 w Gdyni wykonał swój ostatni trójmiejski koncert.

W repertuarze koncertu znajdą się pieśni Jacka Kaczmarskiego w tłumaczeniu na język białoruski oraz utwory po polsku, które kiedyś w trudnych czasach podnosiły na duchu Polaków. Artysta w poetycki, bogaty w środki stylistyczne sposób komentował opresyjną rzeczywistość egzystencji w komunistycznym państwie.

 więcej… 

dodano: wrzesień 2022

Jacek Kaczmarski – Obława.40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce

Plakat koncertu „Kaczmarski/Staszewski”

Przy okazji 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce pragniemy uhonorować twórczość Jacka Kaczmarskiego, który ostanie lata życia spędził w Gdańsku i równo 20 lat temu – 13 grudnia 2001 w Gdyni wykonał swój ostatni trójmiejski koncert.

W repertuarze koncertu znajdą się pieśni Jacka Kaczmarskiego w tłumaczeniu na język białoruski oraz utwory po polsku, które kiedyś w trudnych czasach podnosiły na duchu Polaków. Artysta w poetycki, bogaty w środki stylistyczne sposób komentował opresyjną rzeczywistość egzystencji w komunistycznym państwie.

 więcej… 

dodano: grudzień 2021

Koncert „A mury runą… Kaczmarski po białorusku”

Plakat koncertu „Kaczmarski/Staszewski”

Zapraszamy na koncert „A mury runą… Kaczmarski po białorusku” w ramach w ramach kolejnej odsłony Kaczmarski Encore Festival.
3 września 2021, godzina 19.00
Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza, ul. Bema 50, Gdynia
Wstęp wolny (wejściówki na gck.interticket.pl)

 więcej… 

dodano: wrzesień 2020

Zapraszamy na koncert „Kaczmarski/Staszewski”

Plakat koncertu „Kaczmarski/Staszewski”

Zapraszamy na koncert „Kaczmarski/Staszewski” w ramach Kaczmarski Encore Festival Gdynia 2020 4 września 2020, godzina 19.00
MUSZLA Gdynia, plac Grunwaldzki 1

Kazik & Kwartet ProForma w składzie:
Kazik Staszewski – śpiew, Przemysław Lembicz – gitara, śpiew, Piotr Lembicz – gitary, Wojciech Strzelecki – kontrabas, gitara basowa, śpiew, Marcin Żmuda – instrument klawiszowe, śpiew, Marek Wawrzyniak – perkusja.

 więcej… 

dodano: wrzesień 2020

„Jacek Kaczmarski – Mury. Koncert Pamięci Sierpnia ’80”

40-lecie porozumień sierpniowych

Fundacja im. Jacka Kaczmarskiego we współpracy z Europejskim Centrum Solidarności proponuje Państwu wyjątkowe wydarzenie artystyczne „Jacek Kaczmarski – Mury. Koncert Pamięci Sierpnia ’80” w wykonaniu artystów: Jacek Bończyk – vocal, gitara klasyczna, Klementyna Umer – vocal, Renata Gosławska – vocal, Wojciech Brzeziński – vocal, Konrad Wantrych – piano, Wojciech Gumiński – kontrabas.

 więcej… 

dodano: sierpień 2020

Relacja z koncertu 13 grudnia 2019 –Jacek Kaczmarski „Świadectwo”

Tablica pamięci Jacka Kaczmarskiego

13 grudnia 2019 w kościele oo. Franciszkanów w Gdyni odbył się koncert pamięci Jacka Kaczmarskiego „Świadectwo”. Wydarzenie to zgromadziło na widowni około sześciuset osób. Wystąpili: Jacek Kleyff (gitara akustyczna i śpiew) w małej Orkiestrze na Zdrowie – Jerzy "Słoma" Słomiński (bębny, mandolina i śpiew) oraz Nasta Niakrasava (śpiew, cymbały i akordeon) w repertuarze własnym oraz Jacek Bończyk (śpiew, gitara, premierowo handpan), Konrad Wantrych (piano) oraz Wojciech Gumiński (kontrabas) w repertuarze pieśni Jacka Kaczmarskiego.

 więcej… 

dodano: grudzień 2019

Jacek Kaczmarski „Świadectwo”. Koncert w wykonaniu Jacka Kleyffa oraz Jacka Bończyka w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego

Zapraszamy na koncert 13 grudnia 2019, godz. 20.00. Odbędzie się on w kościele oo. Franciszkanów w Gdyni, ul. Ujejskiego 40 (kościół górny). Wstęp wolny – bezpłatne wejściówki do odbioru w Konsulacie Kultury, CultureBox w Gdyni i na godzinę przed wydarzeniem w Kościele oo. Franciszkanów.

 więcej… 

dodano: listopad 2019

„Jacek Kaczmarski – lekcja historii” w ramach gdyńskich obchodów Dnia Niepodległości

Plakat „Jacek Kaczmarski – lekcja historii”

Chciałbym żyć w państwie, w którym każdy z ludzi z osobna jest niepodległy, czyli w jakiś sposób wewnętrznie wolny; żeby człowiek wiedział, że w miejscu gdzie mieszka, jest u siebie.

Jacek Kaczmarski

Zapraszamy na spektakl w ramach gdyńskich obchodów Dnia Niepodległości:

11 listopada 2019, godz. 18.00
Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, ul. Bema 26.

Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona, bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie Konsulatu Kultury (ul. Jana z Kolna 25), CultureBox (ul. Świętojańska 30) oraz na godzinę przed wydarzeniem - w miarę dostępności miejsc - w Teatrze Miejskim w Gdyni.

 więcej… 

dodano: październik 2019

Filmowe spotkanie z Sądem Ostatecznym Hansa Memlinga

Plakat projektu „Filmowe spotkanie z Sądem Ostatecznym Hansa Memlinga”

Fundacja Fale Kultury oraz Fundacja im. Jacka Kaczmarskiego zaprasza 12 listopada 2019 r. na odsłonę strony internetowej www.sadostateczny.pl dedykowanej projektowi „Filmowe spotkanie z Sądem Ostatecznym Hansa Memlinga”.

Osią projektu jest krótkometrażowy film „Sąd Ostateczny”, opowiadający historię zawartą w obrazie Hansa Memlinga w oparciu o wiersz „Sąd ostateczny” Jacka Kaczmarskiego - utwór będącym jednym z licznych poetyckich opisów dzieł sztuki w dorobku literackim artysty. Film stara się skrócić dystans pomiędzy dziełem sztuki a odbiorcą łącząc ze sobą elementy malarstwa, poezji oraz muzyki w formie filmowej.

 więcej… 

dodano: październik 2019

Laureaci konkursu Festiwalu Kaczmarski Encore 2019

Grand Prix festiwalu Kaczmarski Encore Festival: Paulina Wróblewska z akompaniamentem Grzegorza Duszaka

Mamy zaszczyt poinformować, że Jury Konkursu Kaczmarski Encore Festival 2019 w składzie: Jerzy Satanowski (Przewodniczący), Alicja Delgas, Marcin Kunicki, Krzysztof Nowak postanowiło przyznać szereg nagród. Serdeczne gratulacje i podziękowania dla wszystkich uczestników, którzy przybyli na przesłuchania do gdyńskiego Konsulatu Kultury. Oto Laureaci Konkursu Kaczmarski Encore Festival 2019 wraz z zaprezentowanymi utworami…

 więcej… 

dodano: październik 2019

Kaczmarski Encore Festival Gdynia 14-16 czerwca 2019

Plakat koncertu „Wykopaliska” w Gdańsku

Fundacja im. Jacka Kaczmarskiego oraz Gdyńskie Centrum Kultury zapraszają na Kaczmarski Encore Festival. Wydarzenia odbędą się w dniach 14-16 czerwca 2019 w Gdyni w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza, w Konsulacie Kultury oraz Gdyńskim Centrum Filmowym.

Pragniemy podtrzymać pamięć o dorobku Artysty wśród różnych grup wiekowych i społecznych, jak również przybliżyć odbiorcom piękno poezji śpiewanej.

W programie Festiwalu znajdzie się szeroka gama prezentacji artystycznych i wydarzeń interaktywnych, takich jak konkurs piosenki poetyckiej, program artystyczny: koncerty i spektakle muzyczne, wystawa fotograficzna i malarska, jak również konferencja naukowa oraz projekcja filmowa.

Konkurs ma formułę otwartą, najczęściej do rywalizacji przystępują młodzi ludzie, wyłaniani przez komisję konkursową. Konkurs jest organizowany w dwóch kategoriach: należy wykonać jeden utwór z repertuaru Jacka Kaczmarskiego, drugi – z kanonu piosenki poetyckiej.

Bilety 40/30 zł do kupienia na: https://www.gck.gdynia.pl/kaczmarski-encore-festival-gdynia/

 więcej… 

dodano: czerwiec 2019

Koncert „Wykopaliska” w Gdańsku

Plakat koncertu „Wykopaliska” w Gdańsku

Fundacja im. Jacka Kaczmarskiego we współpracy z Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia proponuje Państwu wyjątkowe wydarzenie artystyczne – koncert pod nazwą „Wykopaliska” w wykonaniu znakomitych artystów Teatrium na Sierpuchowce w Moskwie.

Tym wydarzeniem chcemy uczcić 15. rocznicę śmierci Barda, która przypada w tym roku.

Koncert „Wykopaliska” odbędzie się 14 czerwca 2019 roku o godz. 20.00 w Centrum św. Jana w Gdańsku przy ul. Świętojańskiej 50. Bilety dostępne na: https://www.interticket.pl/program/koncert-piesni-jacka-kaczmarskiego-4857

 więcej… 

dodano: czerwiec 2019

Konkurs Festiwalu Kaczmarski Encore 2019

Attention! Attention!

Gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w przesłuchaniach konkursowych, które odbędą się w dniu 14 czerwca 2019 od godziny 14.30 w Konsulacie Kultury w Gdyni przy ul. Jana z Kolna 25. Dyrektorem artystycznym Konkursu jest Jerzy Satanowski.

Konkurs stanowi część wydarzenia Kaczmarski Encore Festival (Gdynia, 14-16 czerwca 2019).

Laureaci mają zagwarantowane atrakcyjne nagrody oraz noclegi.

 więcej… 

dodano: czerwiec 2019

Nowa płyta z tekstami Jacka Kaczmarskiego, tym razem w horoskopowym duchu – „Znaki Zodiaku”

Teksty Jacka Kaczmarskiego z tomiku Mój Zodiak, przekazane Zbigniewowi Łapińskiemu na początku lat 90., doczekały się swojego muzycznego dopełnienia. Sam ich autor stwierdził wówczas, że koncert złożony z dwunastu piosenek z tak obszernymi tekstami, wykonany przez jedną osobę i na jeden instrument – gitarę – może być dla słuchaczy monotonny.

Zbigniew Łapiński ubrał je w bogate, wieloinstrumentowe aranżacje. Większość kompozycji dojrzewała w tzw. szufladzie, a po udarze, który dotknął Kompozytora w 2005 roku, czekała na „dłonie” utalentowanego pianisty, który przeleje na klawiaturę jego aranżacyjne zamysły. Takim okazał się Marcin Partyka, który nie zatracił przy tym własnej twórczej indywidualności, tworząc ponadto muzykę do jednego z utworów, które znajdują się na płycie. Marcin Partyka zaaranżował również kompozycje mistrza na jedenastoosobowy skład muzyków i sam zasiadł za fortepianem.

 więcej… 

dodano: październik 2018

Koncert w Moskwie. Вечер в «Театриуме на Серпуховке»

Folder spektaklu Jacek Kaczmarski Lekcja historii

Miło nam poinformować, że Fundacja im. Jacka Kaczmarskiego współpracuje z Centrum Polsko-Rosyjskiego Porozumienia i Dialogu nad jedynym w swoim rodzaju wydarzeniem artystycznym – koncertem pt. „Wykopaliska”.

 więcej… 

dodano: październik 2018

Kołobrzeżanka zwyciężyła na XV „Nadziei”

XV edycja Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja” przeszła już do historii.

 więcej… 

dodano: lipiec 2018

Niepodległość w twórczości Jacka Kaczmarskiego

W roku, w którym świętujemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, nie mogło zabraknąć tego tematu również na festiwalu „Nadzieja”.

 więcej… 

dodano: lipiec 2018

XV Festiwal Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja” odbędzie się w Kołobrzegu w dniach 13-15 lipca 2018 r.

Festiwal rozpocznie się 13 lipca o godzinie 17.00 w sali widowiskowo-teatralnej Regionalnego Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta przy ul. Solnej 1.

 więcej… 

dodano: maj 2018

11 wieczór piosenki Jacka Kaczmarskiego w klubie „Żaczek” w Krakowie

W niedzielę 17 grudnia mieliśmy okazję spokać się w krakowskim Klubie Studenckim „Żaczek”, by już po raz 11 uczestniczyć w wieczorze piosenki poetyckiej dedykowanym pamięci Jacka Kaczmarskiego.

 więcej… 

dodano: grudzień 2017

Torunianka zwyciężyła na XIV „Nadziei”

Tegoroczna „Nadzieja” była o jeden dzień i kilka wydarzeń dłuższa niż poprzednie edycje (a miały na to wpływ: zawziętość organizatorów, apetyt publiczności i hojność sponsorów).

 więcej… 

dodano: lipiec 2017

Między nami. Wiersze zebrane Antologia wierszy Jacka Kaczmarskiego z okazji 60. rocznicy urodzin Poety.

Między nami to już czwarte wydanie antologii poezji Jacka Kaczmarskiego.

 więcej… 

dodano: lipiec 2017

14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1

© Fundacja JK 2007