logo Fundacji JK

Celem Fundacji jest popularyzacja twórczości Jacka Kaczmarskiego, jak również światowego dziedzictwa kultury, sztuki oraz propagowanie wartości demokratycznych.

Fundacja będzie realizowała swoje cele poprzez:

• Organizację festiwali i imprez kulturalnych mających na celu popularyzację twórczości Jacka Kaczmarskiego.
  • Upowszechnianie dorobku artystycznego Jacka Kaczmarskiego.
  • Utworzenie i prowadzenie miejsca pamięci Jacka Kaczmarskiego o charakterze muzealnym.
  • Zbieranie, przechowywanie, utrwalanie i udostępnianie dokumentacji dotyczącej życia i twórczości Jacka Kaczmarskiego.
  • Prowadzenie strony internetowej poświęconej działalności Fundacji.
  • Organizację wystaw artystycznych.
  • Stałą i okazjonalną współpracę ze sponsorami i darczyńcami poprzez stworzenie klubu mecenasa kultury.
  • Współpracę z innymi fundacjami, stowarzyszeniami, firmami przy realizacji wspólnych projektów.
  • Współpracę z organizacjami wykonawców, autorów, producentów i menadżerów kultury.
  • Organizowanie wykładów, sympozjów, seminariów, warsztatów artystycznych i spotkań literackich z zakresu działalności Fundacji.
  • Współpracę ze środowiskami kultury w kraju i ośrodkami polonijnymi za granicą.
  • Przyznawanie nagród i wyróżnień za propagowanie twórczości Jacka Kaczmarskiego wśród młodzieży oraz za szczególną pomoc okazaną Fundacji.
  • Wspieranie i aktywizację wszelkich inicjatyw służących celowi Fundacji.
  • Propagowanie wartości demokratycznych i pogłębianie świadomości społeczeństwa obywatelskiego.
  • Upamiętnianie miejsc związanych z Jackiem Kaczmarskim.
  • Wydawanie książek, filmów i płyt związanych z twórczością Jacka Kaczmarskiego.