Kołobrzeżanka zwyciężyła na XV „Nadziei”

XV edycja Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja” przeszła już do historii.

dodano: lipiec 2018

Niepodległość w twórczości Jacka Kaczmarskiego

W roku, w którym świętujemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, nie mogło zabraknąć tego tematu również na festiwalu „Nadzieja”.

dodano: lipiec 2018

XV Festiwal Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja” odbędzie się w Kołobrzegu w dniach 13-15 lipca 2018 r.

Festiwal rozpocznie się 13 lipca o godzinie 17.00 w sali widowiskowo-teatralnej Regionalnego Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta przy ul. Solnej 1.

dodano: maj 2018

11 wieczór piosenki Jacka Kaczmarskiego w klubie „Żaczek” w Krakowie

W niedzielę 17 grudnia mieliśmy okazję spokać się w krakowskim Klubie Studenckim „Żaczek”, by już po raz 11 uczestniczyć w wieczorze piosenki poetyckiej dedykowanym pamięci Jacka Kaczmarskiego.

dodano: grudzień 2017

Torunianka zwyciężyła na XIV „Nadziei”

Tegoroczna „Nadzieja” była o jeden dzień i kilka wydarzeń dłuższa niż poprzednie edycje (a miały na to wpływ: zawziętość organizatorów, apetyt publiczności i hojność sponsorów).

dodano: lipiec 2017

Między nami. Wiersze zebrane Antologia wierszy Jacka Kaczmarskiego z okazji 60. rocznicy urodzin Poety.

Między nami to już czwarte wydanie antologii poezji Jacka Kaczmarskiego.

dodano: lipiec 2017

Trzydniowa „Nadzieja” pod znakiem Galerii Sztuki i Lekcji Historii Jacka Kaczmarskiego

XIV Festiwal Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja” odbędzie się w Kołobrzegu w dniach 14-16 lipca 2017 r.

dodano: maj 2017

Święto Wolności

W ramach nowej tradycji w nawiązaniu do wydarzeń, które odbyły się w czerwcu 2014 roku w ramach oficjalnych Obchodów 10. rocznicy śmierci Jacka Kaczmarskiego kontynuujemy ideę tworzenia Festiwalu „Święto Wolności”.

dodano: wrzesień 2016

„Trzynastka” szczęśliwa dla zielonogórzanina

XIII edycja Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego "Nadzieja" odbyła się w dniach 15-16 lipca br. w Kołobrzegu.

dodano: lipiec 2016

„Wieczór Kuglarzy” i nie tylko na XIII „Nadziei”

XIII edycja Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja” organizowanego przez Fundację im. Jacka Kaczmarskiego odbędzie się w dniach 15-16 lipca 2016 r.

dodano: maj 2016

Zapraszamy nad morze!

Przedstawiamy program tegorocznego Festiwalu „Nadzieja”, który odbędzie się 31 lipca – 1 sierpnia w Kołobrzegu.

dodano: lipiec 2015

„Lekcja historii” na sopockiej plaży

Spektakl muzyczny pt. „Jacek Kaczmarski – lekcja historii”, który miał swoją premierę 22 listopada 2014 w Teatrze Ateneum im. Stefana Jaracza i wszedł na stałe do repertuaru tej warszawskiej sceny, zostanie zagrany w ramach tegorocznego 22. Lata Teatralnego w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie.

dodano: lipiec 2015

XII Festiwal Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja”

Fundacja im. Jacka Kaczmarskiego zaprasza w dniach 31 lipca–1 sierpnia 2015 r. do Kołobrzegu na 12. edycję Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja”.

dodano: lipiec 2015

„Cały smak życia w tym, że nie wiesz, co Cię czeka.” – Jacek Kaczmarski Plaża dla psów

Należy przypomnieć, że Jacek Kaczmarski to również wybitny prozaik. W marcu 2015 dzięki Wydawnictwu W.A.B. trafiło do księgarń wznowienie powieści wydanej w 1998 roku.

dodano: kwiecień 2015

Jacek Kaczmarski – lekcja historii

Zapraszamy na spektakl muzyczny pt. „Jacek Kaczmarski – lekcja historii”, mający na celu pokazanie i „zagranie” tekstów komentujących malarstwo, którym fascynował się Jacek Kaczmarski.

dodano: kwiecień 2015

Koncert „Ilu nas w ciszy”

10 kwietnia 2015 r. w Toruniu odbył się X koncert towarzyski poświęcony twórczości Jacka Kaczmarskiego „Ilu nas w ciszy”.

dodano: marzec 2015

13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1