„…Że młodość w życiu się nie rozmyje,
Życie nie będzie tylko więdnięciem,
Że umrze pięknie — co pięknie żyje
I że po śmierci przetrwa w pamięci?…”

Jacek Kaczmarski
Nadzieja śmiełowska

XII Festiwal Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja”

XIII edycja Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja” organizowanego przez Fundację im. Jacka Kaczmarskiego odbędzie się w dniach 15–16 lipca 2016 roku. Festiwal rozpocznie się 15 lipca o godzinie 17.00 w sali widowiskowo-teatralnej Regionalnego Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta przy ul. Solnej 1 i tradycyjnie publiczność będzie miała okazję zobaczyć i usłyszeć wykonawców ubiegających się o laury w konkursie festiwalowym. Natomiast o godzinie 21.00 rozpocznie się koncert pt. Wieczór Kuglarzy, na który złożą się piosenki Jacka Kaczmarskiego inspirowane filmem w wykonaniu poznańskiego Kwartetu ProForma. Zespół wystąpi w składzie: Piotr Lembicz, Przemysław Lembicz, Wojciech Strzelecki, Marcin Żmuda i Marek Wawrzyniak.

Dzień później, czyli 16 lipca – zgodnie z tradycją festiwalu – odbędzie się mecz piłkarski między „Kuglarzami” a zespołem Fundacji im. Jacka Kaczmarskiego (godzina 12.00 euroboisko przy ul. Łopuskiego).

Tego samego dnia o godzinie 17.00 w sali widowisko-teatralnej Regionalnego Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta (ul. Solna 1) odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu: rozdanie nagród, koncert laureatów a także pokaz filmu dokumentalnego o Jacku Kaczmarskim. Odbędzie się także IV Ogólnopolski Turniej Wiedzy o Twórczości Jacka Kaczmarskiego (przygotowanie i prowadzenie Krzysztof Nowak), a na zakończenie festiwalu zaplanowaliśmy koncert „Co jutro będzie” w wykonaniu Tadeusza Woźniaka, któremu towarzyszyć będą: Jolanta Majchrzak-Woźniak, Piotr Woźniak i Mariusz Jagoda.

Udział w konkursie

Osoby pragnące wziąć udział w konkursie głównym podczas XIII Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja” mogą przesyłać swoje nagrania (mp3) do 5 czerwca 2016 roku na adres e-mail: fundacja.jk@interia.pl. Przypominamy, że konkursowicz wykonuje dwie piosenki: autorską i z repertuaru Jacka Kaczmarskiego. O tym, czy dany wykonawca zakwalifikował się do konkursu głównego, poinformujemy w terminie do 15 czerwca 2016 roku.

Regulamin konkursu finałowego „Nadziei”.

Noclegi

Jak co roku jest możliwość uzyskania noclegów w internacie Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza przy ul. 1 Maja 47 w cenie 27 zł od osoby za dobę. W sprawie rezerwacji czekamy na e-maile na adres: fundacja.jk@interia.pl. Zgłoszenia, w których prosimy o podanie terminu pobytu i numeru kontaktowego telefonu przyjmujemy do 30 czerwca 2016 roku. Pragniemy uprzedzić, że ilość miejsc jest ograniczona.